Середа, 24.04.2024, 10:29
Вітаю Вас Гість | RSS

Стецівська гімназія

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Історія школи

Стецівський комунальний заклад загальної середньої освіти I-III ступенів

Ватутінської міської ради

Черкаської області

Адреса:  20246, Черкаська область, Звенигородський район,

село Стецівка,   вул. Шкільна, 1

Директор: Науменко Валентина Володимирівна

    У селі Стецівка першим навчальним закладом стала початкова школа, заснована у 1865 році, яку збудував поміщик Крицький. Згодом  у 1886  році школу перейменовано  в церковно - приходське однокласне училище і перенесено  на  церковну землю.

      У 1905 році відкрилась нова земська школа у другій частині села. За доби центральної ради училище отримало назву Стецівська початкова народна школа. Вона підпорядковувалась Звенигородській народній управі. Очолювала народну школу шкільна рада на чолі з Діденком Семеном Олексійовичем.

    З 1919 по 1925 рік початкова школа  в селі не працювала і була відкрита лише в 1925 році. Директором було призначено Терещенка Феодосія Петровича. З 1930 року школа перейшла в добротне приміщення сільської волості та стала семирічкою. У 1933 році у двох приміщеннях сільської волості з’єднали всі класи семирічки з цієї частини села, 1-4 класи із зарічної частини села навчались в приміщенні колишньої церковної школи

   У 1932-1933 роках, голод найболючіше вдарив по найменш захищеній частині населенні  -  дітях.

  У 1937 році директором школи призначено Прісіча І.І.  1941-1942 навчальний рік був перерваний війною і  відновився із січня 1942 року, школа почала працювати як початкова. Після звільнення села школу знову розмістили в двох  приміщеннях колишньої волості у приміщенні школи в іншій частині села та в хаті священника, котра пустувала. Директором школи був Задорожній Семен Кирилович.

   З 1966 – 1967 навчального  року у школі почався перехід на нові навчальні  програми. У 1968 році за кошти колгоспу та Ради народних депутатів  у селі було зведене нове триповерхове приміщення школи на 536 учнів. Директором школи працював Гоменюк Петро Олександрович.   

   У 1969 році колектив  очолив Захарченко Іван Сергійович.

       13 травня 1988 року була створена у школі Мала академія народних мистецтв. Школу відвідали письменники Дмитро Чередниченко, Григорій Білоус, Валентина Кузьменко, Наталка Замулко, Микола Негода, Василь Захарченко, Микола Сом, Володимир Юхимович, Кость Світличний, Петро Біба.

      Учасниками першого свята українських народних дитячих ігор та забав “Вийди, вийди, сонечко”, організованого редакцією газети “Зірка” та Українським товариством охорони пам’яток історії та культури, яке відбулося в Музеї народної архітектури та побуту в с.Пирогово стали учні 2-5 класів,  члени МАНМ.

   Учні Стецівської школи, члени МАНМ відвідали  Гнідин Київської області, де була створена перша МАНМ під керівництвом директора школи Стрілько В.В., стали переможцями фестивалю народних ігор та забав “Котилася торба з високого горба” в м.Києві (1989р.), а також взяли участь у фестивалі дитячих зимових ігор та забав у  м. Івано – Франківську (1989р.). У 1990 році виступили на святі рідної мови з іграми та толокою у містах Черкаси і Житомирі.

    У 1991 році в гостях у школі побували учасники Всесоюзної освітянської наради, вони стали свідками імпровізованого весілля. На 140-їй річницї Крицького саду були присутні учасники екологічної конференції з усієї  України. Серед них був відомий співак з м.Києва В.М.Мізюк, який став почесним членом МАНМ.

       По – справжньому гостинним став для колективу стародавній Луцьк, Міжнародний фестиваль українського фольклору “Берегиня” , який відбувався з 12 по 17 червня 1992 року, презентував відроджений нами “Дівич – вечір” та фрагменти із свята  Івана – Купала.

    У 1992 році на 4 –ту річницю Академії прибули гості: кореспондент республіканського телебачення Григорій Павлович Білоус, художниця   Тамара Федорівна Гордова, поетеса В.Ф.Кузьменко, завідуюча лабораторією української мови та літератури ЧІПО – О.В.Фещенко, П.М.Перетятько та П.Мануйло привезли в дарунок фільм про 2-гу річницю МАНМ. Перше хрещення Стецівського козацького коша відбулося саме на ці іменини. Кошовим отаманом став Стаднічук Олександр, по прізьвиську Кеша. Цю урочисту подію зафіксувала гостя свята, телестудія “Рось”, з її головним редактором К.П.Таран.

     З 1992 року директором школи  працює Білозерська Любов Михайлівна – Заслужений учитель України, учитель – методист, учитель вищої кваліфікаційної категорії.

   У 1993 році поет, фотокореспондент районної газети, козак Маньківського куреня А.Л.Слободяник провів творчу зустріч з поетичним відділенням “Пролісок”. У 1994 році МАНМ включилася в роботу по зйомках документального фільму “Весілля по  стецівському звичаю”, який знімали спеціалісти Київ – хроніки: режисер Оксана Григорович та оператор Віталій Гришко. Стрічку було знято на замовлення  Міністерства освіти. Відбулася презентація кінофільму “Українське весілля”, саме таку назву отримав він у Києві.

     У грудні 1997 року Президія академії, фольклорне відділення “Співуча левада”, бандуристи та троїсті музики презентували школу в  обласному  Будинку вчителя. Гості познайомилися з виставкою відділень (понад 2000 екземплярів), переглянули фрагмент обряду “Катерини”.

    У 1998 році члени МАНМ відвідали Уманський державний педагогічний університет, де показували обряд “Засиджування гребеня”, виконували автентичні пісні. У 1999 році прибула делегація педагогів та студентів УДПУ.

    У 2000 році школу відвідав ректор УДПУ Кузь В.Г. разом з докторантами та аспірантами університету. У цьому ж році було проведено засідання Всеукраїнської конференції “Сільська школа. Проблеми. Пошуки. Перспектива.” Заступник начальника управління освіти Черкаської обласної адміністрації  Г.І.Богославець щиро дякувала за роботу, яку проводить школа. 31 жовтня 2000 року у школі відбулося виїзне засідання Вченої ради ЧДПУ на чолі з ректором Кузьмінським А.І.   Обговорювалася наскрізна програма безперервної освіти . МАНМ увійшла до комплексу ЧДПУ разом із Черкаським Вищим професійно – технічним училищем №20. Виїзне засідання Президії Академії Педагогічних Наук на чолі із академіками І.М.Зязюном та Н.М.Ничкало відбулося в листопаді. АПН України схвалила досвід МАНМ. 10.05. 2001 року з ініціативи Президента Міжнародного освітнього фонду ім. Я.Мудрого, В.В.Стрілько був створений відеофільм про МАНМ та показаний у програмі “Педагогічні роздуми”.

    У 2002 році школу відвідав начальник обласного управління Національного Банку України О.В.Черевко, який передав у школу компютер. Восени 2002 року школу відвідали керівники Миколаївського обласного відділу освіти. Учні показували начальникам обласного Управління та завідуючим відділами освіти Миколаївської області ремесла, виставку, гості відвідали музеї школи.

       У 2005 році нашу  школу відвідав народний депутат України С.М.Терещук, який подарував дітям музичний центр.

       У школі навчалися : Терещенко Юрій Феодосійович – контрадмірал

                                           Кохан Анатолій Іванович – скульптор і  

                                                                                         художник

                                           Ковач Віталій Васильович – журналіст                                                           

                                                                                     телеканалу “ ІНТЕР”

                                           Беззубенко Юлія Анатоліївна – лікар - терапевт

                                           Гулько  Людмила Петрівна – лікар педіатр

                                           Ремінна Валентина Анатоліївна – лікар

                                                                                                      стоматолог

                                          Пересунько Сергій Володимирович – прокурор

                                          Задорожній Іван Степанович – професор

                                          Шевченко Людмила Григорівна – кандидат

                                                                                       філологічних наук

     На даний час у школі працює 22 педагогічних працівники, з яких 19 -  її випускники. З числа вчителів 20 мають вищу освіту, вищу кваліфікаційну категорію  - 3 особи,  спеціалісти І категорії – 13 осіб, спеціалісти ІІ категорії – 3 особи,  спеціаліст з вищою освітою – 1 особа, спеціаліст – 2 особи.

      У школі навчається 111  учнів.

      У школі є 2  компютерних класи, де учні вивчають  інформатику. Упродовж 20 років педагогічний колектив працює над здійсненням допрофільного і профільного навчання. Учні 10-11 класів навчаються по  інформаційно - технологічному  профілю, вони є  учасниками районних олімпіад, змагань, конкурсів.  Неодноразово ставали переможцями районних та обласних змагань з настільного тенісу та греко – римської боротьби. Багато випускників   навчаються в педагогічних вузах України.


 НВК працює над проблемою «Впровадження в навчально – виховний процес інноваційних педагогічних технологій як засіб піднесення рівня професійної майстерності»

До послуг учнів актовий та спортивний зали, бібліотека, діє  2 музеї – Етнографічний музей  та Кобзарева світлиця. Обладнано два комп’ютерних класи, де проводять уроки вчителі різних предметів. Усі педагоги володіють методикою використання інформаційних технологій.

Для задоволення освітніх запитів дітей та учнівської молоді у НВК функціонує 23  гуртки різних напрямків, якими охоплено 100% учнів.

       

 

Форма входу

Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930